Wystawy

Proponujemy też wystawy przedstawiające nasze komiksy historyczne. Ich tematyka dotyczy historii Polski XIX i XX wieku. Wystawy są przygotowywane pod względem tematycznym przedstawiając tematy szczegółowe lub przekrojowe. Na planszach, które odpowiednio projektujemy, zamieszczamy wszelkie wymagane przez zamawiającego informacje i logotypy/znaki graficzne.

Dotychczas przygotowaliśmy wystawy dotyczące Poznańskiego Czerwca 1956, Zbrodni Katyńskiej, rotmistrza Witolda Pileckiego, strajku i masakry górników w Kopalni „Wujek”, obrony Westerplatte i Poczty Polskiej w Gdańsku, odzyskania przez Polskę niepodległości i inne. Były one prezentowane w instytucjach państwowych, muzeach, ośrodkach kultury, szkołach i bibliotekach. Wystawom towarzyszyły na ogół odnośne prelekcje, spotkania z autorami prezentowanych komiksów, warsztaty.

Wystawy przygotowujemy w formie elektronicznej w wybranej wielkości i przygotowane w jakości do druku (cyfrowego), a instytucja zamawiająca wykonuje wydruki plansz na sztywnych planszach i umieszcza je w odpowiednich ramach, stelażach bądź ustawia na sztalugach. Wydruki mogą też zostać wykonane w formie wielkoformatowych tzw. banerów (taką realizację przygotowaliśmy dla poznańskiego Starego Browaru).

Wystawa „Linia narysowanej historii” prezentowana w ramach pierwszej edycji Dnia Komiksu Historycznego na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi we wrześniu 2017 r. (Fot. Witold Tkaczyk/Zin Zin Press/komiksynazamowienie.pl)

Wystawa „Linia narysowanej historii” prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu w maju 2018 r. (Fot. Witold Tkaczyk/Zin Zin Press/komiksynazamowienie.pl)

Wystawa „4 czerwca 1989. Długi marsz do wolności” prezentowana w Bibliotece Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu ((filii gdańskiej WiMBP) w czerwcu 2019 r.
(Fot. Witold Tkaczyk/Zin Zin Press/komiksynazamowienie.pl)

Wystawa nowych polskich komiksów historycznych prezentowana w węgierskim Esztergom we wrześniu 2019 r.
(Fot. Witold Tkaczyk/Zin Zin Press/komiksynazamowienie.pl)